Sinop İl Jandarma Komutanlığı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı ile Sinop Balıkçılık ve Su Ürünleri Müdürlüğü, demirci köyü mevkiinde çevre koruma amaçlı ortak bir faaliyet gerçekleştirdi. Bu işbirliği kapsamında yapılan denetimler, çevre koruma ve sürdürülebilir balıkçılık alanlarında önemli adımları yansıtmaktadır.
Denetimler sırasında öncelikle balıkçılık sektöründe faaliyet gösteren teknelerin yeterlilik belgeleri titizlikle kontrol edilerek, geçerlilik süreçleri incelendi. Ayrıca, teknelerde görev alan personelin belgeleri detaylı bir şekilde incelendi. Personelin yetkinlik belgeleri ve eğitim durumları, çevre ve su ürünleri yönetimi açısından önemli bir denetim unsuru olarak öne çıktı.
Denetimlerin bir diğer ayağını ise kullanılan balık ağları oluşturdu. Çevre koruma odaklı yapılan denetimlerde, balık ağlarının belirlenen standartlara uygunluğu kontrol edildi. Bu adım, deniz ekosistemi ve balık popülasyonlarının korunması adına önem taşıdı.
Sinop İl Jandarma Komutanlığı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı ile Sinop Balıkçılık ve Su Ürünleri Müdürlüğü’nün işbirliği ile gerçekleştirilen bu faaliyet, çevre koruma ve sürdürülebilir balıkçılık alanlarında atılan önemli adımları yansıtmaktadır.