Sinop Üniversitesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğinde öğrencilere yönelik “Evlilik Öncesi Eğitim” konulu seminer düzenlendi. Seminer, sağlıklı aile ilişkilerine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirildi.
Seminer İçeriği:
• Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü uzmanları, evlilik öncesi süreçte dikkat edilmesi gereken önemli noktaları paylaştı.
• Sağlıklı bir aile kurmanın temel unsurları, iletişim becerileri, sorun çözme yöntemleri ve birbirlerine olan saygı gibi konular üzerinde duruldu.
• Öğrencilere evlilik hayatında bilinçli adımlar atmaları konusunda rehberlik yapıldı.
Bu tür etkinlikler, öğrencilere evlilik öncesi dönemde karşılaşabilecekleri zorluklarla başa çıkma konusunda önemli bilgiler sağlayarak, gelecekte sağlıklı ve mutlu aileler kurmalarına yardımcı olmaktadır. Ayrıca, bu tür etkinlikler öğrencilerin sosyal ve kişisel gelişimine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.