SİNOP MÜBADELE DERNEĞİNE FEDERASYON BAŞARI ÖDÜLÜ – ÖZEL HABER

Sinop Mübadele Derneği, federasyon başarı ödülüne layık görüldü! Detaylar özel haberimizde. Mübadele tarihine ışık tutan bu ödülü kaçırmayın.

Karadeniz Rumeli Dernekler Federasyonu Ödül Töreni

Sinop Mübadele ve Balkan Halkları Kültür Araştırmaları ve Dayanışma Derneği, Karadeniz Rumeli Dernekler Federasyonu (KARDEF) tarafından düzenlenen törende ‘Balkan Türk Kültürüne’ yapmış olduğu değerli katkılarından dolayı başarı ödülüne layık görüldü. Hafta sonu Samsun’da gerçekleştirilen Mübadelenin 101. Yılı anma etkinliği kapsamında düzenlenen törende konuşan Kardef Federasyon Başkanı Salih Meriç, birlik ve beraberliğin devamını sağlamak, federasyona bağlı dernekler ve üyeler arasındaki kaynaşma ve dayanışmayı desteklemek amacıyla her yıl bu tür etkinlikler düzenlediklerini belirtti. Meriç, ödüllendirilen dernekler arasında Sinop Mübadele Derneği’nin de bulunduğunu vurgulayarak, derneğin Balkan Türk Kültürüne sunduğu önemli katkıları takdir ettiklerini ifade etti.

Ödül Törenine Katılım

Sinop Mübadele Derneği adına ödülü alan Dernek Başkanı Kenan Aral, yaptığı açıklamada, ‘Bu ödülün alınmasında büyük katkı sağlayan değerli Yönetim Kurulu arkadaşlarıma ve üyelerimize teşekkür ederim. Birlik ve beraberlik içinde daha güzel çalışmalar yapacağımıza olan inancım tamdır.’ şeklinde konuştu. Samsun Derebahçe sosyal tesislerinde düzenlenen anma etkinliklerine milletvekilleri, belediye başkanları, başkan adayları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir