Sinop İl Sağlık Müdürü Görev Değişikliği

Sinop İl Sağlık Müdürü görev değişikliğiyle ilgili güncel bilgileri, detayları ve gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz. Sağlık sektöründeki önemli değişiklikleri yakından izleyin.

Sağlık Bakanlığı tarafından 15 Eylül 2022 tarihinde Sinop İl Sağlık Müdürü olarak atanan Uzm.Dr. Hasan Mollahüseyinoğlu’nun yerine İstanbul Mehmet Akif Kalp Damar Hastanesi Başhekim Yrd. Dr. Metin Arslan atandı. Arslan’ın önümüzdeki günlerde yeni görevine başlaması bekleniyor.

Metin Arslan Kimdir?

Dr. Metin Arslan, 1965 Sinop-Ayancık doğumlu, evli ve 2 erkek çocuk babasıdır. İlköğrenimini Ayancık, Federal Almanya ve İstanbul’da tamamladı. 1983 yılında İstanbul Eyüp Otakçılar Lisesini bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde okudu. 1992 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

Çeşitli sağlık kurumlarında görev yapan Arslan, 2009 yılında Beykent Üniversitesi’nde Sağlık Kurumları ve Hastane Yöneticiliği yüksek lisansını tamamladı. Kariyerinde İstanbul’da çeşitli sağlık kurumlarında başhekim yardımcısı, ilçe sağlık müdürü ve başhekim olarak görev yaptı.

2018 yılından itibaren İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim yardımcısı olarak görev yapan Arslan, son olarak Sinop İl Sağlık Müdürü olarak atandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir