ERASMUS+ Okul Eğitimi Akreditasyonu Projesi
Ayancık’tan iki öğrenci ve bir öğretmen, ERASMUS+ Okul Eğitimi Akreditasyonu Projesi kapsamında Çekya’nın başkenti Prag’a seyahat etti. Prag’da gerçekleştirilen ve 7 gün süren öğrenci grubu hareketliliğine Yunus Emre Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Burçin Altun ile 7. sınıf öğrencileri Duru Yiğitbaşı ve Zeynep Azra Öztürk katıldı.
Sinop il genelindeki ortaokullardan ve liselerden toplamda 16 öğrenci ve 4 öğretmenin katılımıyla gerçekleşen programa, eğitimde dijital becerilerin geliştirilmesi, AB çerçevesinde yeşil becerilerin artırılması, AB kültürü ve demokrasi konusunda farkındalığın arttırılması ve dil becerilerinin geliştirilmesi hedeflendi.