Sinop İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, şehir merkezinde görev yapan servis şoförlerine özel bir trafik eğitimi düzenledi. Eğitim, Sinop Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleşti ve İl Emniyet Müdürlüğü ile Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı personeli de katılım sağladı.
Eğitim kapsamında, okul servis şoförlerine ve rehber personeline yönelik önemli konular ele alındı. Yolcu indirme ve bindirme kuralları ile servis araçlarında bulunması gereken trafik güvenlik sistemleri detaylı bir şekilde anlatıldı.