Sinop’un Gerze İlçesinde Lise Öğrencilerine Teknoloji Bağımlılığı Semineri
Sinop’un Gerze ilçesinde, 200 lise öğrencisi, Sinop İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görevli Psikolog Macide Özkan ve Psikolog Tuğba Güler tarafından düzenlenen bir seminerle “Teknoloji Bağımlılığı” konusunda bilgilendirildi.
Seminer, öğrencilere teknoloji bağımlılığıyla başa çıkma yöntemleri, dijital denge, sosyal medya kullanımının etkileri ve sağlıklı teknoloji alışkanlıkları konularını kapsadı. Psikologlar, gençlerin dijital dünyayla daha sağlıklı bir ilişki kurabilmeleri için faydalı ipuçları ve stratejiler sundular.
Ayrıca, bu tür etkinliklerin gençlerin psikososyal sağlığını güçlendirmeye katkı sağladığını vurgulayarak, öğrencilere bu konuda düzenlenen etkinliklere aktif katılım çağrısında bulundu.
Katılımcı öğrenciler, seminerin interaktif ve bilgilendirici olması nedeniyle memnuniyetlerini ifade ederken, bu tür etkinliklerin düzenlenmesinin önemli olduğunu dile getirdiler. Teknoloji bağımlılığına karşı farkındalık oluşturmayı amaçlayan bu tür etkinlikler, genç neslin dijital dünyayla daha bilinçli ve dengeli bir ilişki kurmalarına yardımcı olmayı hedefliyor.