Sinop Okçu Enes Kabaoğlu’nun Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Büyükler Salon Şampiyonası’ndaki Başarısı
Sinop’un Boyabat ilçesinden geleneksel okçu Enes Kabaoğlu, 8-10 Mart tarihlerinde Samsun’da düzenlenen Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Büyükler Salon Şampiyonası’nda 600 kişi arasından sıyrılarak 4.’lük elde etti. Boyabat Eğitim Spor Kulübü adına yarışmaya katılan Kabaoğlu, önemli bir dereceye imza attı.
Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Başkanı Cengiz Toksöz, Enes Kabaoğlu’nu tebrik ederken, kulüp yöneticisi Murat Kanber’e teşekkürlerini iletti. Federasyonun Sinop İl Temsilcisi Murat Kanber, geleneksel okçuluğun Boyabat’ta her geçen gün daha fazla ilgi gördüğünü belirtti. Kanber, başarıda desteklerini esirgemeyen isimlere teşekkürlerini iletti.
“Bu sporu tanıtmaya yönelik çalışmalarımızın meyvelerini, elde ettiğimiz derecelerle almaktan gurur duyuyoruz. Bu başarıda desteklerini esirgemeyen Valimiz Sayın Mustafa Özarslan’a, Boyabat Kaymakamımız Sayın Enver Yılmaz’a, Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Coşar’a, Sinop Gençlik Müdürümüz Sayın Mehmet Kalyon’a, Milli Eğitim Müdürümüz ve Kulüp Başkanımız Sayın Osman Özkan’a, Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Sayın Nuri Aslan’a teşekkür ederiz.”