Dün “TONLARCA SU BOŞA AKIYOR!” başlığıyla gündeme taşıdığımız haberimiz sonrasında Sinop’un Dibekli köyünde yol kenarında bulunan su deposundaki arıza ekipler tarafından hızla çözüldü. Köy sakinlerinin 10 gündür yaşadığı su kaybı sorunu, Erfelek İçme Suları Birliği ekipleri tarafından yapılan müdahale ile son buldu.
Haberi takiben harekete geçen ekipler, suyun boşa akmasına neden olan boru arızasını tamir ederek köy sakinlerinin su kaynaklarının israfını önledi. Bu sayede çevresel ve ekonomik açıdan olumlu bir adım atılmış oldu.
Erfelek İçme Suları Birliği yetkilileri, arızanın hızla giderildiğini ve suyun israfının durdurulduğunu belirterek, benzer durumların hızla kendilerine bildirilmesi gerektiğini vurguladılar.