Sinop’ta Umre Ödüllü Bilgi Yarışması Heyecanı

Sinop’ta düzenlenen umre ödüllü bilgi yarışması heyecanıyla dolu bir etkinlik! Yarışmaya katıl, bilgini test et ve büyük ödül için yarış!

Sinop’ta Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen lise ve üniversite öğrencilerine yönelik umre ödüllü bilgi yarışması büyük bir heyecanla gerçekleşti. Gençler, umre ödülünü kazanabilmek için ter döktü.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl düzenlenen ve “Mevlid-i Nebi Haftası” etkinlikleri kapsamında geleneksel hale gelen yarışma, bu yıl Sinop Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde gerçekleşti. Türkiye genelinde eş zamanlı olarak düzenlenen yarışmada, sabah oturumunda üniversiteli gençler, öğleden sonraki oturumunda ise liseli gençler yarıştılar.

Yarışmada gençler, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından “Dinim İslâm Temel Bilgiler” ve “Mukaddes Miras Kudüs” eserlerinden 50 soru (liseler için) ve 80 soru (üniversiteler için) ile karşılaştılar. Öğrenciler, yarışma sonuçlarını sınav tarihinden bir ay sonra www.yarisma.diyanet.gov.tr adresinden öğrenebileceklerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir