Ayancık Belediye Başkan Adayı Aslan ÖZDEMİR’den Doğalgaz Müjdesi

Ayancık Belediye Başkan Adayı Aslan ÖZDEMİR’den sevindirici haber! Ayancık’a doğalgaz müjdesi geldi. Detaylar için tıklayın.

Ayancık Belediye Başkan Adayı Aslan ÖZDEMİR, doğalgaz müjdesini tarihi ile verdi. 31 Mart Yerel Seçimleri’nde adaylar ve partiler arasındaki proje yarışı devam ederken, Ayancık AK Parti Belediye Başkan Adayı Aslan Özdemir, ilçeye doğalgazın geleceği müjdesini verdi. Özdemir, “2024 yılında inşallah Enerji Bakanlığımızın BOTAŞ’ın iletim hattını ilçemize ulaştırmasıyla birlikte Gazi Bey de AKMERCAN firması da üretimlerine başlayacak. Allah nasip ederse 2024 yılında üretime başlayıp 2025 kışında ilçemizde gazın yandığını görmek bizim için çok onur verici, gururlandırıcı bir tablo olacak. İnşallah başaracağız, biz bu konuyu buna uğraşıyoruz, buna gayret ediyoruz. Allah nasip ederse güzel günleri beraber, ilçemizle birlikte yaşayacağız” dedi.

AK Parti İl Başkanı Uğur Giresun’dan Açıklama

Konuyla ilgili konuşan AK Parti İl Başkanı Uğur Giresun ise, “Bugün esasen Sinoplulara Gazi Bey güzel bir haber verdi. Hangi ilçemizin, hangi tarihte gazla buluşacağını, ne zaman gazı yakacaklarıyla ilgili net bilgileri kendi ağzından duymuş olduk. Birçok ilimizde genelde dağıtım firmaları problem çıkartır ama biz o yönden kendimizi şanslı hissediyoruz. Bundan 3 ay önce geldiğinde özellikle Sinop Merkez’de 4 mahallemizle ilgili taleplerimizi ilettiğimizde bu konuda duyarlılığını gösterdi ve 2024 yatırım programına, Osmaniye, Ordu, Bostancılı ve Korucuk Mahallelerimizin kalan kısımları da alınmış oldu. Yine Ayancık ve Erfelek İlçelerimizde de BOTAŞ’ın ihalesiyle birlikte şehir içi dağıtım şebekelerinin de başlanacağıyla ilgili tahattüt vermiş oldu. İnşallah 2024 ve 2025 yıllarında Sinop ve ilçelerimizin doğal gaz dağıtımı tamamlanır. Vatandaşlarımızda hem doğalgazın konforuyla hem de ekonomisiyle karşılaşmış olur. Ben bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Doğalgazın İlçeye Kazandırılması

Ayancık Belediye Başkan Adayı Aslan ÖZDEMİR ve AK Parti İl Başkanı Uğur Giresun’un açıklamalarıyla Ayancık ilçesinin doğalgazla buluşacağı müjdesi verildi. 2024 yılında Enerji Bakanlığı ve BOTAŞ işbirliğiyle ilçeye doğalgaz ulaştırılacak ve AKMERCAN firması üretimlerine başlayacak. Bu gelişmeyle birlikte ilçenin ekonomisi ve yaşam konforu önemli ölçüde artacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir