Şanlan: Sinop Gelincik Ortaokulu Projesi eksik!

İYİ Parti Batı Karadeniz Bölge Koordinatörü Yılmaz Şanlan, yapımı süren Gelincik Ortaokulu projesine spor salonu ve anaokulunun eklenmesini istedi.

Geçtiğimiz yıl inşasına başlanan 24 derslikten oluşacak Sinop Gelincik Ortaokulu’nun inşaatı sürüyor.

Sinop’ta “kullanılamaz” raporu nedeniyle yıkımı gerçekleştirilen ve 2023 yılında yeniden inşasına başlanan Gelincik Ortaokulu’nun inşaat çalışmaları sürüyor. İnşaatı yerinde inceleyen İYİ Parti Batı Karadeniz Bölge Koordinatörü Yılmaz Şanlan, daha önce var olan spor salonunun yeni projede olmamasının bölge için büyük eksiklik olduğunu söyledi. 

Yılmaz Şanlan; “Yıkılan Gelincik okulunun mevcut bir spor salonu vardı. Atatürk Lisesi, İmam Hatip Lisesi, Fatih İlköğretim Okulu ve Gelincikli hemşerilerimizin yoğun bir şekilde kullandığı, sportif faaliyetlerini yaptığı bir alandı. Ancak; yeni yapılan inşaat projesinde bu spor salonu bulunmamaktadır. Hızlıca bir çalışma yapılarak proje kapsamına alınmasını buradan kamuoyu adına talep ediyoruz. Ayrıca daha önce de gündeme getirmiştik. Anaokulu ve kreş ihtiyacının da bu bölgede olduğunu söylemiştik. Gelincik ilköğretim okulu arazisi 12 bin metrekareyi kapsamaktadır. Bu arazi üzerine hem kapalı spor salonu, hem de tam kapsamlı bir anaokulu ve kreş yapılması mümkündür ve bu hemşerilerimizin talebidir. ilimi ikinci ligde başarı ile temsil eden hentbol takımı ile Gelincik okulu spor salonu imkanları ile yetişmiştir. Ayrıca Gelincik okulu bünyesinde iki tane de kulüp bulunmaktadır. Gelincik spor salonu hem bölgedeki tek kapalı spor salonudur, hem de bölge için çok önem arz etmektedir. Konuyla ilgili burada okuyan öğrencilerimizin ve hemşerilerimizin yoğun talebi var” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir