Mart ayından bu yana bağımsız belediye başkanı adayı olarak Gerzede seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Hüseyin Yüksek, 8 Şubat 2024 tarihinde kendisine AK Parti Genel Merkezi tarafından Gerze Belediye Başkan Adaylığı tebliğ edildi. Yüksek, Gerzelilerin güvenini boşa çıkartmayacağını vurgulayarak ilçe ve ilçe halkı için var gücüyle çalışacağını belirtti.
Gerze’ye Yönelik Vizyonu
Hüseyin Yüksek, Gerze’yi sadece bir ilçe olarak değil, ata ocağı ve ana kucağı olarak gördüğünü ifade etti. Gerze’nin alt yapısından üst yapısına, sosyal hayatından eğitimine kadar her alanda güçlü olması gerektiğini vurgulayan Yüksek, projelerinin yalnızca bir proje değil, yüreğin dışa yansıması olduğunu belirtti.
Felsefesinin, mantığının ve hayallerinin Gerze için şekillendiğini söyleyen Yüksek, Gerze halkının desteğiyle bu görevi sürdüreceğini dile getirdi. Karadeniz’in Bodrum’u olma hedefini benimseyen Yüksek, Gerze’nin tüm potansiyelini ortaya çıkararak ilçeyi geliştirmeyi amaçladığını vurguladı.