Saadet Partisi Sinop İl Başkanlığı, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı Anma Programı Düzenledi

Saadet Partisi Sinop İl Başkanlığı, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anma programı düzenledi. Türkiye’nin önemli siyasetçilerinden biri olan Erbakan’ı anma etkinliği detayları burada.

Saadet Partisi Sinop İl Başkanlığı Sabahattin Ali Kültür Merkezi’nde düzenlediği organizasyonla Milli Görüş Lideri 54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı andı.

Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ın uzun yıllar özel kalem müdürlüğünü yapan şu anda Saadet Partisi Samsun Milletvekili olan Mehmet Karaman’ın konuşmacı olarak katıldığı programa CHP Sinop Belediye Başkan Adayı Metin Gürbüz, Demokrat Parti Sinop İl Başkanı Turan Özdemir ve vatandaşlar katılım gösterdi.

Anma Programı Detayları

Programda açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Sinop İl Başkanı Cavit Üçüncüoğlu, Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ı unutmadıklarını, unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını belirterek “Erbakan hocamızın anmaktan korkanları, Erbakan isminden çekinenleri ve Sinop’ta memleketinde Erbakan hocamızı yok saymaya çalışanları tarih not edecektir. Erbakan hocamıza yapılan bu vefasızlığı Sinop kamuoyunun takdirine bırakıyorum” diye konuştu.

Konuşmalar ve Panel

Programın moderatörü Sinop Belediye Başkan Adayı Barbaros Baltacı yaptığı konuşmada “Sinoplu Başbakan efsane lider milli görüşün kurucu lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a memleketi Sinop’ta büyük bir haksızlık yapıldığını kaydederek “Neden korkuyorsunuz. Sinop’tan çıkmış başka Başbakan mı var. Sıkışınca milli görüşçüyüz Erbakan hocanın talebesiyiz diyenler Erbakan Haftasında bir anma proğramı bile yapmadılar. Üniversite, Valilik ve ilgili kurumlar malesef büyük bir vefasızlığa imza attı. Erbakan hocamıza yapılan bu vefasızlığı tarih elbette not edecektir” diye konuştu.

Merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın hayatının anlatıldığı belgeselle başlayan proğram Saadet Partisi Sinop Belediye Başkan Adayı Barbaros Baltacı’nın moderatörlüğünde Saadet Partisi Samsun Milletvekili Mehmet Karaman’ın Erbakan’ın hayatından kesitler sunduğu ve onunla ilgili hatıralarını anlattığı panel ile son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir