Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden Fitch Ratings’ten Sekizinci Kez ‘AAA’ Notu

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Fitch Ratings tarafından sekizinci kez ‘AAA’ notunu almaya hak kazandı. Muğla’nın mali gücü ve yönetimi uluslararası alanda bir kez daha takdir gördü.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden Fitch Ratings’ten Sekizinci Kez ‘AAA’ Notu

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin kredi notunu sekizinci kez en yüksek seviye olan AAA olarak belirledi. Bu not, belediyenin güçlü mali yapısını ve finansal performansını teyit etmektedir.

Detaylar ve Değerlendirme

Fitch Ratings’in değerlendirmesi sonucunda, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ulusal ölçekte uzun vadeli kredi notu alanında en yüksek derece olan ‘AAA’ notunu alması, belediyenin mali yönden güçlü ve güvenilir bir kurum olduğunu göstermektedir. Harcamaların sürdürülebilirliği, borç ve likidite sağlamlığı gibi faktörlerde başarılı performans sergilemiştir.

Başkan Gürün’ün Açıklamaları

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, belediyenin ‘AAA’ notunu sekizinci kez almasının gurur verici olduğunu belirterek, Muğla’nın parasına sahip çıkarak her kuruşunu Muğla’ya yatırdıklarını vurgulamıştır. Güçlü mali yapının yanı sıra şeffaf ve hesap verebilir anlayışla hizmet verdiklerini ifade etmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir