Gerze Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu Öğrencileri Dilimizin Zenginlikleri Projesiyle Buluştu

Gerze Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu öğrencileri, dilimizin zenginliklerini keşfetmek için projede bir araya geldi. Türk dilinin derinliklerinde yeni bir yolculuğa hazır olun!

Gerze Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteklediği Dilimizin Zenginlikleri projesi kapsamında özel bir etkinlik düzenleyerek dilimizin derinliklerine keyifli bir yolculuğa çıktı. Proje kapsamında düzenlenen etkinlikte, öğrenciler dilimizin zenginliklerini keşfetmek için bir araya geldiler.

Etkinlik Detayları:

1. Etkinlik: Türkçe Öğretmeni Bilal İldemir rehberliğinde öğrenciler, Mesnevi’den hikayeleri incelediler, anlamları üzerine çalışmalar yaparak derinlemesine bir okuma gerçekleştirdiler.

2. Etkinlik: Öğrenciler, kelime türetme etkinliklerine katılarak yaratıcılıklarını geliştirdiler ve dil becerilerini artırdılar.

Katılım ve Destek:

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan, etkinliğe katılarak öğrencilere destek verdi ve başarılarından dolayı takdirlerini iletti. Etkinlik sonunda, Ceylan, öğrencilerin gösterdiği özveri ve başarı için Okul Müdürü Elif Uranbey, Müdür Yardımcıları Yaren Ezer Zurnacı ve M. İsmet Açıcı, Türkçe Öğretmeni Bilal İldemir ve tüm öğrencilere teşekkürlerini sundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir