Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun: ‘Hepimiz Bir’iz, Hepimiz Yüz’üz, Hepimiz Bin’iz’

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun! ‘Hepimiz Bir’iz, Hepimiz Yüz’üz, Hepimiz Bin’iz’ ilkesiyle birlikte nice yıllara… Türkiye’nin birlik ve beraberlik ruhu her zaman güçlü kalsın.

Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyetin 100. Yılı kapsamında ‘Hepimiz Bir’iz, Hepimiz Yüz’üz, Hepimiz Bin’iz’ adlı kısa filmi çekti. Milli Eğitim Bakanlığı’nın koordinesinde gerçekleştirilen ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılı’ temalı kısa film yarışması, öğretmen, öğrenci ve velilerin işbirliği ve desteğiyle Boyabat’ta hayata geçirildi.

Filmde, 7 yaşındaki küçük Ayşe Atatürk’ün sesinden ‘Cumhuriyetimiz kutlu olsun’ cümlesini duyuyoruz. Minik Ayşe, ‘Cumhuriyet kimdir?, Nasıl yaşamış bunca sene?, Cumhuriyet nerede?’ gibi sorulara cevap aramaktadır.

‘Hepimiz Bir’iz, Hepimiz Yüz’üz, Hepimiz Bin’iz’ adlı kısa filmin tamamını buradan izleyebilirsiniz. Filmin senaryosu Sema Çamyaran ve Hamit Tekin Ortaokulu tarafından yazılmış olup, oyuncu kadrosunda Bahar Yüsra Maraş, Perihan Aydın, Kübra Aydı, Dursun Ali Süme ve Nurettin Çakır yer almaktadır. Çekim ekibi ise Olcay Saraca, Barış Gökçe ve Cavit Baykal’dan oluşmaktadır.

Seslendirme ise Emrullah Özcan tarafından gerçekleştirilmiştir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, katkılarından dolayı teşekkür edilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir