Sinop’ta Maddi İmkanları Olmayan Kadın 2 Yıldır Sular Altında Yaşıyor

Sinop’ta maddi imkanları olmayan kadın, 2 yıldır evi sular altında kaldığı için zor bir hayat sürüyor. Durumunu iyileştirmek için yardım bekliyor.

Camikebir Mahallesi Büyük Cami Yokuşu sokakta kendi evinde yaşayan 63 yaşındaki Fatma Uzun, 2 senedir yağmur yağdığında çatısından gelen su yüzünden evinin odaları sular altında kaldı.

Uzun, maddi imkansızlıklardan dolayı çatısını yaptıramıyor. Evinin birçok odasına kovalar koyup, naylon muşambalar seren Uzun, kimsesinin olmadığını, tek maaşla hayatını idame ettirmeye çalıştığını ve bu yüzden çatısını yaptıramadığını belirtti.

“Yağmur yağdığında evimi çatıdan su basıyor. Odamı ve salonum su oluyor. 2 senedir yağmur yağınca su evime, odama kadar giriyor. Allah yardım ediyor ki, yağmur yağmıyor. Yağmur yağsa evi sel alıp gidecek. Bende duvarı delirdim, su merdivenlerden aşağı akıyor. Allah’tan Sinop’a bu aralar yağmur yağmadığı için şuan akmıyor. Evimin içinde laminantlar kalktı. Yatak odam battı. Işıkları da açamıyorum. Yaptırmaya param yetmiyor ki, nasıl yaptırayım? Ben 1 maaş alan insanım. Eşim yok, kimsem yok. Yetkililerden yardım istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir