Kariyer Günleri Etkinliği
Boyabat Türk Telekom Fen Lisesi tarafından düzenlenen ‘Kariyer Günleri’ etkinliğine konuk olan Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, öğrencilere başarılı bir kariyerin yollarını anlattı. Her hafta farklı bir ismin konuk olduğu etkinlikte öğrenciler ve öğretmenler ile bir araya gelen Rektör Taşdemir, gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.
Teknoloji ve Kariyer
Rektör Taşdemir, gelişen teknolojiye ayak uydurarak fırsatları değerlendirmenin önemine vurgu yaparak, gençlerin teknolojiye olan ilgilerini ve meraklarını sürekli beslemeleri gerektiğini belirtti. Ayrıca yapay zeka alanının gelecekte büyük önem taşıyacağını ve bu alana ilgi göstermenin rekabet avantajı sağlayacağını ifade etti.
TÜBİTAK Projeleri ve TEKNOFEST
Rektör Taşdemir, öğrencilere TÜBİTAK projeleri ve TEKNOFEST gibi etkinliklere katılmanın kişisel gelişimleri ve kariyerleri için önemli olduğunu vurgulayarak, gençleri bu tür projelere teşvik etti.
Teşekkür ve Hediye
Boyabat Türk Telekom Fen Lisesi Okul Müdürü Mücahit Seyfullah Karaman, Rektör Taşdemir’e değerli bilgileri paylaştığı için teşekkür ederek hediye takdiminde bulundu. Rektör Taşdemir ise öğrencilere Sinop Üniversitesi akademisyenlerinden kitaplar ve TÜBİTAK Dergisi hediye etti.