Sinop’un Boyabat ilçesinde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 2023 yılı değerlendirme ve planlama toplantısı düzenlendi. Toplantıda Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Nuri Aslan, 2023-2024 döneminde genel mesleki alanında 157 kurs açtıklarını belirtti. Açılan kurslarda toplam 2 bin 768 kursiyerin eğitim aldığını paylaşan Aslan, merkezlerinde görev alan öğretmen ve usta öğreticilerle birlikte başarılı bir dönem geçirdiklerini vurguladı.
Kurs Detayları
Genel Kurslar: Merkezde açılan 117 genel kursa 848 erkek, bin 282 bayan olmak üzere toplam 2130 kursiyer katıldı. Bu kurslardan 64 erkek ve 284 bayan kursiyer sertifika almaya hak kazandı.
Mesleki Kurslar: Toplam 40 mesleki kursa 96 erkek ve 542 bayan olmak üzere 638 kursiyer katıldı. Mesleki kurslardan faydalanan kursiyerlerin sayısının artarak devam ettiği belirtildi.
Katılımcılar
Toplantıya, Kaymakam Enver Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, kurslarda görev alan öğretmen ve usta öğreticilerin katılım sağladığı bildirildi.