Balıkçılıkta Büyük Bir Adım Atıldı!

Balıkçılık sektöründe yeni düzenlemeler ve teşviklerle sektör önemli bir gelişme gösteriyor. Balıkçılıkta atılan büyük bir adım ile sektörün geleceği parlak görünüyor.

İnceleme Komisyonu Kuruldu

Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan’ın talimatıyla, Gebelit mevkii Ayancık ilçesinde yapılacak çalışmaları değerlendirmek üzere Ulaştırma Bölge Müdürlüğü, DSİ Sinop Şube Müdürlüğü, Ayancık Kaymakamlığı ve Sinop-Kastamonu Su Ürünleri Kooperatifleri Bölge Birliği’nden oluşan komisyon kuruldu. Komisyonda yer alan yetkililer, Gebelit mevkii’nde yapılacak dere taş tahkimatı, rıhtım ve balıkçı barınağı projelerini inceledi.

Çalışma Alanları Belirlendi

Sinop-Kastamonu Su Ürünleri Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Turhan Öztürk, yapılan incelemeler sonucunda çalışmaların eş zamanlı yürütülmesinin bölge balıkçılığına ciddi katkılar sağlayacağını belirtti. Öztürk, Gebelit Doğal Barınma alanında yapılacak taş tahkimat ve rıhtım projelerinin bölgedeki balıkçıların can ve mal güvenliğini artıracağını vurguladı.

Teşekkür ve Destek İfadeleri

Öztürk, devam eden çalışmaların tamamlanmasıyla bölge balıkçılığına önemli katkılar sağlanacağını belirterek, Sayın Vali, Milletvekilleri ve diğer yetkililere teşekkür etti. Ayrıca, çalışmalara destek veren herkese şükranlarını iletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir