AVCILIK SİNOP’TA MASAYA YATIRILDI! – Özel Bir Bakış

Avcılık konusu, Sinop’un doğal ve kültürel değerlerine odaklanan özel bir bakışla ele alındı. Sinop’ta avcılık üzerine yapılan çalışmalar incelendi.

Sinop İl Av Komisyon Toplantısı 2024-2025

Sinop’ta 2024-2025 Yılı “İl Av Komisyon Toplantısı” Vali Yardımcısı Abdullah Şahin başkanlığında gerçekleştirildi. Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Sinop İl Şube Müdürlüğünce 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu’nun 3′ üncü maddesi gereği Sinop’un 8 ilçesinde gerçekleştirilen ilçe av komisyonları toplantılarının ardından, 2024-2025 Av Yılı İl Av Komisyonu toplantısı Vali Yardımcısı Abdullah Şahin başkanlığında yapıldı.

Valilik Toplantı salonunda düzenlenen İl Av Komisyonu toplantısına, Sinop Vali Yardımcısı Abdullah Şahin başkanlığında, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürü Orhan Çatalçam, Sinop Orman Bölge Müdürü Yard. Sami Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürü V. Ahmet Tam, İl Milli Eğitim Müdürü V. Mustafa Aslan, İl Gençlik ve Spor Müdürü V. Mustafa Kocakaya, İl Jandarma Komutanlığı J. Albay Mustafa Er, Gerze Avcılar Kulübü Derneği Başkanı Ajnan Küçük, Sinop 57 Avcılık ve Atıcılar Kulübü Derneği Başkanı Zeki Topal ve Sinop Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü Derneği Başkanı Haydar Ilgaz Öz’ün katıldı.

Sinop’ta, av-yaban hayatı ile alakalı gerçekleştirilen çalışmalar hakkında komisyon üyelerini bilgilendirmesi ile başlayan toplantıda, Sinop’ta sürdürülebilir av ve yaban hayatı yönetimi için, av ve yaban hayvanlarının tabii yaşam ortamları ile birlikte korunmaları, geliştirilmeleri ve avlanmalarının kontrol altına alınması, avcılığın düzenlenmesi, av kaynaklarının milli ekonomi açısından faydalı olacak şekilde değerlendirilmesi ve ilgili kamu, özel ve tüzel kişileriyle işbirliği sağlanması konuları görüşüldü.

Toplantıda, 2024-2025 Av Yılı Merkez Av Komisyonu’na (MAK) sunulmak üzere; il genelinde av hayvanı türlerinin biyolojileri ve popülasyonları dikkate alınarak; avlanma zamanları, avcı başına günlük avlanma limitleri, avlanması yasak edilen av hayvanları türleri ve ava kapatılacak alanlar ile avlanmaya ilişkin diğer hususlar kayıt altına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir