Sıfır Atık Projeleri Türkeli’nde Hayata Geçirildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan liderliğinde başlatılan sıfır atık projeleri kapsamında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hibe yöntemiyle belediyelere geri dönüşüm konteynerleri kazandırıldı. Türkeli Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Aslan, 2021 yılında başlatılan proje kapsamında 1 milyonluk alım gerçekleştirdiklerini açıkladı.
1 Milyon TL’lik Alım Gerçekleştirildi
Proje kapsamında çöp getirme merkezleri ve çöp ayrıştırma kutularının yanı sıra ilerleyen dönemlerde cam kırma, floresan kırma ve mobil süpürme araçlarının da kazandırılacağı belirtildi. Türkeli Belediyesi, proje kapsamında atık toplama merkezleri ile geri dönüşümü teşvik ederken aynı zamanda çevre ve halk sağlığını korumayı hedefliyor.
Sokak Süpürme Aracı da Olacak
Gelecekte giysi ve oyuncak toplama kutularıyla ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirilecek. Ayrıca, kullanılmayan eşyaların atık toplama merkezlerinde toplanarak ekonomiye kazandırılacağı belirtildi. Proje kapsamında sokak süpürme aracının da yer alacağı açıklandı.