TOKİ Konutlarında Mağduriyet: Durağan CHP İlçe Başkanı Açıklama Yaptı

TOKİ Konutlarında yaşanan mağduriyetler üzerine Durağan CHP İlçe Başkanı tarafından yapılan açıklamaları buradan bulabilirsiniz. Detaylar haberimizde.

Durağan Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mustafa Eker, “Durağan’da konut yapmamış TOKİZADE yaratmıştır.” Dedi.

CHP Durağan İlçe Başkanı Eker, Durağan ve Boyabat’ta yapımı devam eden Toki konutlarını hakkında bir basın açıklaması yayımlandı. Eker açıklamasında, Durağan’da yapımı gerçekleştirilen ve bitme aşamasına gelen TOKİ konutlarında kuralar çekildiğini, 177 dairenin yapıldığı TOKİ konutlarında 177 kişi asıl hak sahibi olurken 1 kişinin yedek olarak seçilmesinin akıllarda soru işareti bıraktığını ifade etti.

Bir emeklinin maaşı ile bile giremeyeceği TOKİ konutlarında oluşan mağduriyeti Durağan Şehir Gazetesi yazı İşleri Müdürü ve CHP Durağan ilçe başkanı Mustafa Eker dile getirmiş yetkililerin bu mağduriyeti gidermesini istemişti.

İlçe Başkanı Eker açıklamasında şu ifadelere yer verdi; FAKiRE YAPILACAK, ZENGiN KAPACAK! Durağan’da Boyabat’la birlikte başlanan ama gecikmeler yüzünden inşaatına geç başlanan 177 konut ta kuralar çekildi. 4 Ocakta gerçekleştirilen kura ile hak sahiplerinin hangi daireler düştüğü belirlendi. 177 hak sahibinin olduğu TOKİ konutlarında H.Ş. isimli 1 kişinin yedek olarak belirlenmesi ise akıllarda soru işareti bıraktı.

177 hak sahibinin olduğu yerde nasıl 1 kişi yedek olur anlamak mümkün olmazken yüksek maliyetler ise hak sahiplerini düşündürmeye başladı. Boyabat TOKİ konutları ile birlikte başlayan süreçte Boyabatlı hak sahipleri ucuz kredi ve sabit fiyat garantisi ile ev sahibi olurken Durağan maliyeti daire başı 1 milyonu geçen satışının ise neye mal olacağı belli olmayan bir süreçte şimdi alıp almama noktasında bütçelerini gözden geçirmeye başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir