Sinop’ta TOKİ Konut Alanında Yangın Çıktı
Sinop’ta Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan yeni konut alanında 60 işçinin kaldığı konteynerde yangın çıktı. Saat 17:15 sıralarında çıkan yangında dumanlar kentin neredeyse her tarafından görülürken, yangına Sinop itfaiyesi müdahale etti.
Güvenlik Önlemleri Alındı
Can kaybı ve yaralanmanın olmadığı yangında konteyner patlayıcı madde olma ihtimaline karşı güvenlik önlemi alındı. Yangın itfaiyenin müdahalesi sonucu kontrol altına alınarak soğutma çalışmaları yapıldı. Yanan konteynerler daha sonra kepçe yardımıyla inşaat alanında kaldırıldı. Bu arada konteynerlere kalan işçilere ait çok sayıda kurtarılamayan eşya da yangınla birlikte kül oldu. Barınma alanları tamamen yanan 60 işçi Sinop’taki çeşitli otellere yerleştirildi.