Sinop’ta Tarihi PTT Binası Gençlik Ofisine Dönüştü

Sinop’ta bulunan tarihi PTT binası, gençlik ofisine dönüştürüldü. Sinop’un tarihine ışık tutan bu yapı artık gençler için yeni bir merkez haline geldi.

Sinop’ta uzun yıllar PTT binası olarak hizmet veren yapı, Gençlik Ofisi oldu

Tarihi PTT binası bundan böyle yeni yüzü ve Meydankapı Gençlik Ofisi adıyla Sinop’taki gençlere hizmet verecek. Sinop merkez Camikebir Mahallesi Derinboğaz Ağzı Sokakta bulunan eski PTT binası yeni yüzü ile Sinoplu gençlere hizmet vermeye başladı. İçerisinde birçok aktiviteye ev sahipliği yapacak olan ofiste, gençlik çalışanı inovasyon atölyesi, kütüphane, 4 akıl ve zeka oyunları odası, güzel sanatlar atölyesi, müzik atölyesi ve büyük bir oyun salonu bulunuyor.

Hizmete giren Gençlik Ofisinin ilk misafiri Vali Dr. Mustafa Özarslan oldu. Vali Özarslan’a ziyareti sırasında Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon eşlik etti. Ziyaret sırasında İl Müdürü Kalyon Genç Ofis hakkında Vali Özarslan’a bilgi verdi. Gençlerle sohbet eden Vali Özarslan onlara başarılar diledi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon, üniversite öğrencilerinin ofiste güvenli ve huzurlu bir şekilde derslerini çalışabileceğini, çeşitli aktivitelere katılabilecekleri dile getirdi. Gençlik Hizmetleri Müdürü Şükrü Özgenç ve Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Şule Kayaçal, tüm gençleri ofise davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir