Sinop’ta Heyelan Sonrası Ekipler Harekete Geçti

Sinop’ta meydana gelen heyelan sonrası kurtarma ekipleri hızla harekete geçti. Olay yerine ulaşan ekipler, afetzedelere yardım sağlamak için çalışmalarına devam ediyor.

Sinop Adabaşı Mevkiinde Heyelan Olayı

Geçtiğimiz ay Adabaşı mevkiinde meydana gelen heyelan ile ilgili Sinop Valiliği Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Sinop Merkez Adabaşı mevkiinde otomobiliyle gezen vatandaş, yol kenarındaki makilik alanda heyelan olduğunu fark etti. O anlar, vatandaş tarafından kayıt altına alındı. Yukarıdan aşağıya inen toprak parçalarını kayıt altına alan vatandaş, bölgenin Sinop Belediyesi sorumluluğunda olduğuna, şimdiye kadar bir uyarı levhasının konulmadığına ve herhangi bir çalışmanın yapılmadığına dikkat çekti.

Olay sonrası Sinop Valiliği Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekipleri olay yerine giderek gerekli ölçümleri yapıp, bölgenin fotoğraflarını çektiler. Teknik ekip ve müdürlük gerekli yazışmaların yapılacağı, önlemlerin alınması için ilk adımı hemen atacaklarını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir