Sinop Üniversitesi Rektörü Boyabat Türk Telekom Fen Lisesi Öğrencileriyle Buluştu

Sinop Üniversitesi Rektörü, Boyabat Türk Telekom Fen Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Eğitim ve geleceğe dair önemli konular üzerine keyifli bir buluşma gerçekleşti.

Tecrübelerin Paylaşımı

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, Boyabat Türk Telekom Fen Lisesi öğrencileriyle tecrübelerini paylaştı. Rektör Taşdemir, öğretmenler ve öğrencilerle bir araya gelerek, eğitim hayatlarındaki başarılarına ve kariyerlerine yönelik önemli mesajlar paylaştı.

Kariyer Günleri Etkinliği

Boyabat Türk Telekom Fen Lisesi tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri”ne davetli konuşmacı olarak katılan Rektör Taşdemir, öğrencilerle bir araya gelerek geleceğin teknoloji ve yapay zeka odaklı dünyasına dair önemli bilgiler verdi.

Teknoloji ve Yapay Zeka Vurgusu

Rektör Taşdemir, teknolojinin ve yapay zekanın önemine vurgu yaparak, teknolojiye olan ilgi ve merakın sürekli olarak beslenmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, yapay zeka alanında bilgi sahibi olmanın rekabet avantajı sağlayacağını vurguladı.

TÜBİTAK Projeleri ve TEKNOFEST

Rektör Taşdemir, TÜBİTAK projelerinin ve TEKNOFEST’in kişisel gelişim ve kariyer için önemini vurgulayarak, öğrencilere bu tür projelere katılmalarını önerdi. Kendi gelişimlerine katkı sağlayacak bu projelerin fırsatlarını değerlendirmeleri gerektiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir