Sinop’ta Esnaf, Hız Kesici Talep Ediyor

Sinop’ta esnaf, hız kesici talep ediyor. Şehirdeki esnafların trafik hızını düşürmek için talepleri artıyor. Sinop esnafı, güvenli bir şehir için hız kesicilerin önemine dikkat çekiyor.

Esnafın Hız Kesici Talebi

Sinop’ta esnaflık yapan Kenan Ergül, dükkanının bulunduğu sokağa hız kesici yapılması talebinde bulundu. Ergül, yetkililerden duruma müdahale etmelerini talep ediyor.

Talebin Reddedilmesi

Sinop Meydankapı Mahallesi Nalbant Sokakta çocuklara yönelik ürünler satan Kenan Ergül, dükkanın bulunduğu sokağa hız kesici yapılması talebinde bulundu. Otomobil ve motosiklet sürücülerinin yoğun olarak kullandığı sokakta okul çıkışları öğrenci yoğunluğu da yaşanıyor. Ergül, konu ile ilgili 2020 yılında Sinop Belediyesine dilekçe yazmış.

Sokaktaki Tehlikeler

Ergül, geçen 3 yıla rağmen sokağın araç ve yaya yoğunluğunun fazla olduğunu söyleyerek sokağa hız kesici yapılması talebini yeniledi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ergül, “Bu yolu kullanan arabalar çok hızlı kullanıyorlar. Öğlen saatleri sokak çok yoğun oluyor arabalar ve motorlar çok hızlı gidiyor. Aniden bir çocuk çıkabilir, çarpabilir. Her tarafa talepte de bulundum ama hiçbir işlem görmediği için ilgilenmelerini istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir