Esnafın Hız Kesici Talebi
Sinop’ta esnaflık yapan Kenan Ergül, dükkanının bulunduğu sokağa hız kesici yapılması talebinde bulundu. Ergül, yetkililerden duruma müdahale etmelerini talep ediyor.
Talebin Reddedilmesi
Sinop Meydankapı Mahallesi Nalbant Sokakta çocuklara yönelik ürünler satan Kenan Ergül, dükkanın bulunduğu sokağa hız kesici yapılması talebinde bulundu. Otomobil ve motosiklet sürücülerinin yoğun olarak kullandığı sokakta okul çıkışları öğrenci yoğunluğu da yaşanıyor. Ergül, konu ile ilgili 2020 yılında Sinop Belediyesine dilekçe yazmış.
Sokaktaki Tehlikeler
Ergül, geçen 3 yıla rağmen sokağın araç ve yaya yoğunluğunun fazla olduğunu söyleyerek sokağa hız kesici yapılması talebini yeniledi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ergül, “Bu yolu kullanan arabalar çok hızlı kullanıyorlar. Öğlen saatleri sokak çok yoğun oluyor arabalar ve motorlar çok hızlı gidiyor. Aniden bir çocuk çıkabilir, çarpabilir. Her tarafa talepte de bulundum ama hiçbir işlem görmediği için ilgilenmelerini istiyorum.