Sinop İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kabalı köyünde meydana gelen silahlı yağma olayının ardından harekete geçti. Olayın aydınlatılması için özel bir ekip oluşturan jandarma ekipleri, yapılan titiz çalışmalar sonucunda aranan 2 şüpheliyi yakaladı.
Operasyon kapsamında 6 ayrı adrese ve 3 araca eş zamanlı baskın düzenlendi. Yapılan aramalarda; 5 adet tabanca, 20 adet tabanca fişeği, 24 adet av tüfeği fişeği, 33 gram kubar esrar, 5 adet uyuşturucu kullanma aparatı, 2 adet cep telefonu ve 2.385 TL ele geçirildi.
Olayın failleri Sinop Adliyesine sevk edildi. Şüpheliler mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Jandarma ekipleri, olayla ilgili detaylı bir soruşturma başlattı.