Sinop İl Jandarma Komutanlığı ekipleri otobüslere yolcu gibi binerek trafik denetiminde bulundu.
Sinop İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri koordinesinde vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerini sağlamak, trafik kazalarını önlemek, trafik kural ihlallerini en aza indirmek maksadıyla sivil trafik personelleri tarafından otobüslere yolcu gibi binilerek sivil trafik denetimi yapıldı.
Firmaların ve müşterilerin bilgisi olmadan seyahat eden Jandarma görevlileri şöförlerin kural ihlali yapıp yapmadığını, yolcuların emniyet kemerlerini takıp takmadıklarını denetledi.
Denetim sonunda kendini tanıtan Jandarma personeli şöförlere ve vatandaşlara denetim hakkında bilgiler vererek trafik kuralları konusunda uyarılarda bulundu.