CHP Kadın Kolları Başkanı Esin Tümer Hakkında Soruşturma Açıldı

CHP Kadın Kolları Başkanı Esin Tümer hakkında açılan soruşturma ile ilgili detayları öğrenmek için buraya tıklayın. Siyaset gündeminden son haberler burada!

Soruşturma Açılma Nedeni

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Esin Tümer hakkında 2022 yılında sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım nedeniyle soruşturma açıldı. Tümer, 2022 yılında, Kadir İstekli’nin 6 yaşındaki bir kız çocuğu ile imam nikahlı evlendirilmesi hakkında sosyal medya hesabından duruma tepki gösteren bir paylaşım gerçekleştirdi. Paylaşım ardından Hiranur Vakfı avukatları tarafından savcılığa şikâyette bulunuldu. CHP Sinop İl Başkanı Av. Aykut Cem Yalçınkaya, yapılan şikâyet üzerine soruşturma açıldığını ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop İl Başkanı Av. Aykut Cem Yalçınkaya söz konusu soruşturmaya basına duyurarak, olayın takipçisi olacaklarını ve Kadın Kolları Başkanı Tümer’in yanında olacaklarını ifade etti. Yalçınkaya yaptığı açıklamada; “İl Kadın Kolları Başkanımız Sn. Esin TÜMER’e; “dini nikâh” kisvesi altında 6 yaşındaki kız çocuğunu istismar eden Kadir İstekli isimli şahıs hakkında 2022 yılında yapmış olduğu sosyal medya paylaşımı yüzünden, Hiranur Vakfı isimli tarikatın avukatları tarafından yapılan şikâyet üzerine soruşturma açılmıştır. En hafif tabirle “sapıklık, sapkınlık ve çocuk istismarcılığı” olarak tarif edebileceğimiz bu olay karşısında Kadın Kolları Başkanımızdan şikayetçi olan Hiranur Vakfı isimli tarikatın avukatlarını kınıyor; Esin Başkanımızın sonuna kadar yanında olduğumuzu ve olayın takipçisi olacağımızı bildiriyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir