Sinop İHH Arama Kurtarma Birimi Eğitim Programına Katıldı

Sinop İHH Arama Kurtarma Birimi, acil durumlar ve afetlerde etkin bir şekilde müdahale edebilmek için düzenlenen eğitim programına katıldı. Detaylar için tıklayın.

İHH Sinop Arama Kurtarma Birimi K.A.K Eğitimlerine Katıldı

Sinop İHH İnsani Yardım Derneği Arama Kurtarma Birimi, Kastamonu AFAD Eğitim Merkezi’nde düzenlenen K.A.K-1 ve K.A.K-2 Eğitimine katıldı. Eğitimler, afet ve acil durumlarla başa çıkma konusunda eğitimli ve donanımlı bir ekip oluşturmayı amaçlıyor.

İHH Sinop Başkanı Kamil Talha Can, yaptığı açıklamada, arama kurtarma biriminde görev almak isteyenleri teşvik ederek, "Bizler, afet ve acil durumlarda hızlı ve etkili müdahale sağlayabilmek için sürekli olarak eğitim alıyoruz. Katılımcılarımızı ve gönüllülerimizi bu tür eğitimlere katılmaya davet ediyoruz. Arama kurtarma biriminde görev almak isteyen arkadaşlarımızın bizimle iletişime geçmelerini bekliyoruz" dedi.

Sinop İHH Arama Kurtarma Birimi’nin eğitimlere katılması, afet ve acil durumlarda Sinop ve çevresindeki bölgeler başta olmak üzere yur içi ve yurt dışındaki afetlere hızlı ve etkin müdahale kapasitesini artırmayı amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir