Sinop Gastro’nun Yeni Yol Haritası Belirlendi

Sinop Gastro’nun yeni yol haritası belirlendi! Lezzet dolu yeni duraklar ve lezzetlerle dolu bir yolculuğa hazır olun. Sinop’un enfes lezzetlerini keşfedin!

Sinop Gastronomi Kültür Turizm Derneği İstişare Toplantısı

Sinop’un yemek kültürünü gelecek nesillere taşıma misyonu ile kurulan Sinop Gastronomi Kültür Turizm Derneği’nin lezzet ustaları istişare toplantısı yaptı. Yeni yol haritasının belirlendiği toplantıda, önümüzdeki günlerde yapılması planlanan projeler masaya yatırıldı.

Sinop Gastronomi Kültür Turizm Derneği Başkanı Halime Şahin, Sinop’un yemek kültürüne ilişkin önemli organizasyonlara devam edeceklerini söyledi. Halime Şahin, “Gastro Sinop kurulalı 2 yıl oldu ve bu süreçte 2 büyük organizasyonu başarıyla gerçekleştirdik. Sinop Gastronomi Kültür Turizm Derneği olarak geçen ay Sinop Durağan’da paydaşlarımızla birlikte organize ettiğimiz Durağan Yöresel Lezzetler Yarışması hakkında ve 2024 yılı yol haritasının planlamasını yaparak fikir alışverişinde bulunduk. Toplantıya katılan kıymetli memleket sevdalısı yol arkadaşlarım Reyhan Batu, Havva Gökçe Ertuğ, Şaduman Öztekin, Gülçin Yıldızcı Demiroğlu ve uzakta olup da gönlü bizimle olan dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Aldığımız kararlar hayırlı olsun. Rabbim daha güzel hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin inşallah” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir