«

Sinop Belediyesi Acil Eylem Planı Uygulamaya Alınmalıdır

sinop-belediyesi-acil-eylem-plani-uygulamaya-alinmalidir-q9TIUph5.jpg

Yönetimde Değişim İhtiyacı

Sinop Bağımsız Belediye Başkan Adayı Fatih Şanlan, yıllardan bu yana liyakatsiz yöneticilerin elinde heba edilen Sinop Belediyesi’nin vatandaşa sunması gereken asli hizmetlerini dahi yerine getiremeyecek duruma geldiğini belirtti.

Acil Eylem Planı Gerekliliği

Fatih Şanlan, belediyenin yanlış yönetim anlayışı nedeniyle hizmetlerinden tam anlamıyla yararlanamayan vatandaşların mağduriyet yaşadığını vurgulayarak, acil eylem planının bir an evvel uygulanması gerektiğini ifade etti.

Hedeflenen Değişim ve İyileştirmeler

Şanlan,”Sinop Belediyesi maalesef liyakatsiz yöneticiler tarafından adeta kaderine terk edilmiş durumda. Şehrin genelinde var olan ve çözümü çok da zor olmayan sorunlar nedeniyle vatandaşlarımız mağdur ediliyor. Trafikten, temizliğe, alt yapı ve üst yapı çalışmalarından çevre düzenleme çalışmalarına kadar pek çok sorunun bulunduğu şehrimizde kalıcı çözümlerin hayata geçirilebilmesi için ivedilikle bir acil eylem planının uygulamaya konulması gerekiyor. Bizler şehrimizin sorunlarını biliyoruz. Bu sorunların çözümü için yapılması gerekenleri de biliyoruz. 31 Mart tarihinde yapılacak seçimlerde vatandaşlarımızın bizlere yetki vermesi halinde hazırladığımız acil eylem planını devreye sokarak, vatandaşlarımızın belediye hizmetlerini en sağlıklı şekilde almalarını ve şehrimizde yapacağımız çalışmalarla, hemşehrilerimizin daha modern ve daha yaşanılabilir bir Sinop’ta hayatlarını sürdürebilmelerini sağlayacağız.  Bu kapsamda hazırladığımız acil eylem planı çerçevesinde; “Sakarya caddesi eski haline gelecek. Atatürk Caddesi yağmurlama yer altı hattı çekilip asfalt atılacak. Büyük ve küçük çöp aracı alınacak. Gerekirse Ankara ve İstanbul büyükşehir belediye başkanlarının araçlarından istenecek. Ada Mahallesi İmara kapatılacak. Yeni imar yapılması ertelenecek. Temizlik işlerine 30 personel alımı yapılması için acil toplanılacak. İmar müdürlüğü ekipleri ve başları tasfiye edilecek. İmza yetkisini kesinlikle vekalet ile hiç bir merci ve kişiye verilmeyecek. Parklar ve sahil kumunun üzerinde olan kaçak Kafeterya gibi yerler yıkılacak. Adliye binası yeni yerine taşınması için alt yapı çalışmaları başlayacak. Hükümet binası şehrin dış hatlarına proje kapsamında alınması ve tahsis çıkarılması için Ankara seyahatleri başlayacak. ATM memurları tespit edilecek ve işlerine son verilecek. Bunların haricinde şehrimizin kalkınması için hayata geçirmeyi planladığımız projelerimizin çalışmalarına da hızlı bir şekilde başlanacak. Bizler Sinop’un ve Sinoplu’nun hak ettiği hizmeti alabilmesi için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *