Sinop Valiliği tarafından, kentin zengin tarihi, kültürel ve ekolojik değerlerinin uluslararası ölçeğe taşınabilmesi amacıyla, “Sinop UNESCO Programları Tanıtım ve İstişare Toplantısı” düzenlendi.
Vali Dr. Mustafa Özarslan’ın başkanlığında toplantıda, Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) Türkiye Milli Komisyonu’na başvuru yapılabilecek şehrin, kültürel ve doğal değerleri hakkında istişarelerde bulunuldu. Sinop Valiliği’nde gerçekleştirilen toplantıya, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Kurum Müdürleri, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) temsilcileri ve paydaş kurumların yetkilileri katıldı.