Sinop Belediye Başkan Adayı Yakup Üçüncüoğlu’nun Yaşam Merkezi Projesi

Sinop Belediye Başkan Adayı Yakup Üçüncüoğlu’nun Yaşam Merkezi Projesi, şehrin sosyal ve kültürel yaşamını zenginleştirmeyi hedefliyor. Detayları öğrenmek için tıklayın!

Cumhur İttifakı’nın Sinop Belediye Başkan Adayı Yakup Üçüncüoğlu, şehre kazandırmayı planladığı Yaşam Merkezi Projesi’ni duyurdu. Proje kapsamında Sinop Merkez’de Okullar Caddesi üzerinde bulunan 11.000 metrekarelik karayolları alanının boşaltılarak modern bir yaşam merkezi inşa edileceği açıklandı.

Üçüncüoğlu, proje detaylarıyla ilgili yaptığı açıklamada, şehirde sosyal alan eksikliği olduğunu tespit ettiklerini ve bu doğrultuda çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Projede tiyatro, müzik, resim, el sanatları atölyeleri, kütüphane, tenis kortu, futbol ve basketbol sahaları, çocuk oyun alanları gibi birçok sosyal alanın yer alacağını vurguladı.

Üçüncüoğlu’nun açıklamalarından bazıları şöyle:

“Şehrimizde eksikliğini hissettiğimiz bir sosyal yaşam merkezi inşa ederek hemşehrilerimizin kaliteli vakit geçirmelerine ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayacağız. Sinop Merkez’de Okullar Caddesi üzerinde bulunan karayollarına ait 11.000 metrekare alanı boşaltarak ‘Yaşam Merkezi’ yapacağız. Sinop Yaşam Merkezi ile eğitim, bilim ve teknolojiyi merkeze alarak şehrimizi ileriye taşıyacağız. Vatandaşlarımızın zamanlarını verimli şekilde değerlendirebilecekleri ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayabilecekleri bir ortam sağlayacağız.”

Öte yandan Üçüncüoğlu, proje hakkında hazırlanan bir video ile vatandaşlarla paylaşım yaparak, proje tamamlandığında ortaya çıkacak görüntüyü önceden gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir