Siber Dolandırıcılık Şebekesine Operasyon

Türk polisi siber dolandırıcılık şebekesine büyük bir operasyon düzenledi. Operasyon sonucunda çok sayıda dolandırıcı gözaltına alındı ve güvenlik güçleri vurgun yiyen mağdurların yanında olduğunu gösterdi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, mobil uygulamalarda yüksek kazanç vaat ederek vatandaşları dolandırdığı tespit edilen şebeke takibe alındı. Teknik ve fizik takip sonucunda şebeke tamamen deşifre edildi. Operasyon sonucunda Adana Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından 146 şüpheli yakalandı.

Operasyon Detayları

Operasyon kapsamında Adana merkezli olmak üzere birçok ilde eş zamanlı baskınlar düzenlendi. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 2 ruhsatsız tabanca, 2 pompalı av tüfeği, 35 kripto varlık madenciliği cihazı, 2 milyon 586 bin lira nakit para, altın ve döviz ele geçirildi. Ayrıca şüphelilerin 300 milyon TL değerinde taşınır ve taşınmaz mal varlıklarına el konuldu. Şüphelilerin banka hesaplarında ise toplamda 30 milyar TL hacminde işlem yapıldığı belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir