Sinop Durağan İlçesi Olukbaşı Köyünde Muhtar Adayına Silahlı Saldırı Olayı

Sinop Durağan ilçesi Olukbaşı köyünde yaşanan muhtar adayına silahlı saldırı olayı hakkında detaylı bilgi. Olayın perde arkasını öğrenmek için tıklayın.

Sinop’un Durağan İlçesi Olukbaşı Köyünde Muhtar Adayına Silahlı Saldırı Olayı

Durağan ilçesine bağlı Olukbaşı köyünde meydana gelen olayda muhtar adayı Halit B, 57 AAJ plakalı otomobili ile ilçe merkezine gitmek için köyden ayrıldı. Kapmaca mevkiinde bir grup tarafından aracının önü kesilen Halit B, tabanca ve baltayla saldırıya uğradı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Halit B, sağlık ekiplerince Durağan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Saldırıda yaralanan bir kişi Durağan Devlet Hastanesi’nde ve diğer yaralı 11 yaşındaki küçük kız çocuğu ise Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Olayla ilgili yakalanarak hakim karşısına çıkan şüpheli şahıslar Duran Uzunöz (eski muhtar), Hasan Uzunöz, Eyüp Uzunöz, İdris Ermiş (muhtar adayı), İsmet Ermiş, Vedat Kökçü, Ramazan Uzunöz, Mehmet Ermiş, Onur Uzunöz, Yusuf Uzunöz, Adnan Ermiş ve Samet Küçükavcı isimli şahıslar hakkında tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir