Samsun’un Bafra ilçesine bağlı Ağcaalan Mahallesi’nde bulunan Ortamahalle Camii, sabah saatlerinde meydana gelen bir elektrik arızası sonucu alev alev yandı. Mahalle sakinlerinin korku dolu anlar yaşattığı yangına, hemen itfaiye ekipleri müdahale etti.
Yangın, kontrol altına alınsa da cami tamamen kullanılamaz hale geldi. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte mahalle halkı, camiye duydukları ihtiyacın daha da arttığını ifade etti. Mahalle sakinleri, caminin küle dönmesiyle birlikte ibadetlerini gerçekleştirebilecekleri bir mekanlarının olmamasından dolayı endişe içinde olduklarını belirtti.
Yetkililer, yangınla ilgili detaylı bir inceleme başlatırken, mahalle sakinlerinin de caminin yeniden inşası ve onarımı için yardım çağrıları devam ediyor.