Kimdir?
Melek Mızrak Subaşı, 1988 yılında Razgrad, Bulgaristan’da doğmuştur. Eğitim hayatını Bilecik’te tamamlayan Subaşı, Sofya Yüksek İnşaat Mimarlık ve Jeodezi Üniversitesi’nde mimarlık eğitimi almıştır. Türkiye’ye dönüşünde kendi mimarlık ofisini açmıştır.
2019 yılında İyi Parti’den Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in seçilmesiyle belediye başkan yardımcılığı görevine gelmiş ve çeşitli görevler üstlenmiştir. Daha sonra CHP’den Bilecik Belediye Başkanı vekili seçilmiştir. Evli olan Subaşı’nın bir kız çocuğu bulunmaktadır.
Görevleri
- Bilecik Belediye Başkan Vekili
- İmar Komisyon Başkanlığı
- Meclis Divan Katipliği
- Bilecik Belediyespor Başkanlığı
- Kent Estetik Kurulu Asil Üyeliği
- Bilecik Kadın Kooperatifi Yöneticiliği
Melek Mızrak Subaşı, sosyal medyada da aktif olarak yer almaktadır. Instagram ve Twitter hesapları üzerinden takip edilebilir. Yerel seçimlerde CHP’nin Bilecik Belediye Başkan Adayı olmuş ve siyasi kariyerine devam etmektedir.