Genç Şair Azra Sarısoy Sinop’ta Birincilik Ödülü Aldı

Genç şair Azra Sarısoy, Sinop’ta düzenlenen yarışmada birincilik ödülünü kazandı. Türk edebiyatına yeni bir soluk getiren genç yetenek, gelecekte de adından sıkça söz ettirecek.

Gerze Atatürk Ortaokulu öğrencisi Azra Sarısoy, Sinop genelinde düzenlenen “Genç Kalemlerden Şiirler” yarışmasında birinci olarak büyük bir başarı elde etti. Sarısoy, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Türk’ün Özü Akif’in Sözü” konulu şiir yarışmasında il birincisi oldu.

Henüz genç yaşında olmasına rağmen edebiyat tutkusuyla dikkat çeken Sarısoy, yarışmada sergilediği yetenekle jüri üyelerini etkilemeyi başardı. Kendine özgü tarzı ve derin duyguları yansıtan şiiriyle Sarısoy, şiir yazma tutkusuyla dikkat çekiyor.

İl birincisi olan Sarısoy, ödülünü Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan’ın elinden aldı. Törene Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan ile birlikte Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Osman Cebeci ve çok sayıda öğrenci ve veliler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir