Ayancık ilçesinde gece saatlerinde meydana gelen yangın, hızlı bir şekilde kontrol altına alındı. Olay, Prof. Dr. Sedat Demircan Caddesi’nde bulunan bir binanın çatısında çıkan baca yangınıyla başladı. Yangın, çabucak büyüyerek binaya sıçramadan önce Ayancık Belediyesi İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.
İtfaiye ekiplerinin başarılı müdahalesi sonucu, yangında sadece maddi hasar meydana geldi. Ayancık halkının hızlı ve etkili tepkisi, olası bir faciayı önledi.