Ayancık Avcılar Derneği Başkanı Ümit Keskin, Sinop’a seyahat ederken Karacaköy mevkiinde bir aracın çarpması sonucu yaralanan bir karaca ile karşılaştı. Karacanın baş kısmından yaralandığını fark eden Keskin, hemen harekete geçerek yaralı hayvanı teslim etmek üzere Sarıkum Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi‘ne götürdü.
Keskin, duyarlı davranışıyla hayvanseverlerin takdirini kazandı. Yolda rastladığı yaralı karacayı görmezden gelmeyen Keskin, bu tür hassas durumlarda nasıl hareket edilmesi gerektiğini örnek bir davranışla göstermiş oldu.