Ayancık’ta doğalgaz ihtiyacı yerel seçimler öncesinde yeniden gündemde
Ayancık ilçesinde konutlarda yaygın olarak kullanılan kömürle ısınma sistemi, hava kirliliğine neden olmaktadır ve bu konu sürekli olarak tartışma konusu olmaktadır. İlçede yaşayan vatandaşlar, doğalgazın getirilmesi gerekliliğini sıkça dile getirmektedir.
Belediye başkan adayları, Ayancık’taki hava kirliliğinin önüne geçmek ve doğalgazın ilçeye ulaşması için gerekli adımları atacaklarını vaat etmektedir. Siyasi partilerin belediye başkan adayları, doğalgazın Ayancık’a gelmesi için gereken süreçleri başlatarak, bu konuda çalışmalar yapacaklarını belirtmektedir.
Vatandaşlar, “Hangi aday kazanırsa kazansın, Ayancık’ın bir an önce doğalgaza kavuşmasını istiyoruz” şeklinde taleplerini dile getirmektedir.