Sinop Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ‘Cumhuriyet’in 100. Yılında Anadolu’dan Çanakkale’ye
Öğrenciler, ‘Cumhuriyet’in 100. Yılında Anadolu’dan Çanakkale’ye’ adlı proje kapsamında Sinop’tan Çanakkale’ye toprak gönderdi. İlginç bir şekilde, Iğdır’ın Besti ilçesi Aydeniz Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından bu proje 81 ilde hayata geçirildi. Sinop Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okul bahçesinden topladıkları toprakları paketleyerek Çanakkale’ye gönderdiler.