Adli ve İdari Yargı Hakim ve Savcı Adaylarının Atamaları Yapıldı

Adli ve İdari Yargı Hakim ve Savcı Adaylarının atamaları yapıldı. Yargıya yeni bir dönem başlıyor. Detaylar için hemen tıklayın.

Hakim ve Savcı Atamaları Yayımlandı

Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından yapılan ad çekme sonucuna göre, adli yargı hakim ve Cumhuriyet savcısı adayları ile idari yargı hakim adaylarının atanmalarına ilişkin kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. Atamalar arasında Konya Cumhuriyet Savcısı Adayı Mehmet Emir Emiroğlu’nun Sinop Cumhuriyet Savcılığına atanması da bulunuyor. Adli yargı hakim ve Cumhuriyet savcısı adayları ile idari yargı hakim adaylarının, Hakimler ve Savcılar Kurulunca ad çekme sonucuna göre, 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanununun 13’üncü maddesi gereğince atanmalarına ilişkin kararname Resmi Gazete’de yayımlandı.

Atama kararına göre Sakarya, Mersin, Yalova, Kocaeli, Bilecik, İstanbul Anadolu, Bursa, Gaziantep, Antalya, Bayburt, Sinop, Batman, Eskişehir ve Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılıklarına atamalar yapıldı. Konya Cumhuriyet Savcısı Adayı Mehmet Emir Emiroğlu ise Sinop Cumhuriyet Savcılığına atandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir