5. Uluslararası Karikatür Yarışması Kazananları Açıklandı

5. Uluslararası Karikatür Yarışması’nın kazananları açıklandı! Heyecan verici karikatürler ve yetenekli sanatçılar bir araya geldi. Detaylar için tıklayın!

Yarışmanın Katılımcıları ve Sonuçları

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Karikatür Yarışması, Türkiye’nin yanı sıra 51 ülkeden 409 eser sahibi 1128 karikatür ile gerçekleşti. İran’dan Ali Rastroo birinciliği kazanırken, Hırvatistan’dan Mojmir Mihatov ikinci, Türkiye’den Ali Şur ise üçüncü oldu.

Yarışma Temaları ve Jüri Üyeleri

Yarışmanın temaları arasında ‘Göç’, ‘Pandemi Covid-19’, ‘Yangın’, ‘Eğitim’ bulunuyor. Jüri üyeleri arasında Türkiye’nin tanınmış karikatüristleri Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Raşit Yakalı, Şevket Yalaz, Abdülkadir Uslu, Mehmet Selçuk, Sarkis Paçacı ve Savaş Ünlü yer alıyor.

Ödüller ve Katılım Bilgileri

Yarışmada 18 yaş altı ödülünü İran’dan Nilyasadat Mirrezaei ve Sinop’tan Elif Bilge Sağlam kazandı. İzmir’den katılan Cemalettin Güzeloğlu da Raşit Yakalı özel ödülünü aldı. Mansiyon ödülleri ise Sırbistan’dan Toso Borkovic, Ankara’dan Hüseyin Tanyeri ve İran’dan Mohammadali Khalaji’ye verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir