20 Mart Dünya Mutluluk Günü: Kökeni ve Amacı

20 Mart Dünya Mutluluk Günü, insanlığın mutluluğu ve refahı için farkındalık yaratmayı amaçlar. Günün kökeni ve amacı hakkında detaylı bilgi için makalemizi okuyun.

20 Mart Dünya Mutluluk Günü Nedir?

Her yıl 20 Mart günü kutlanan Dünya Mutluluk Günü, Birleşmiş Milletler tarafından 2012 yılında kabul edilen özel bir gündür. Bu özel günün amacı, insanların mutluluğunu ve refahını artırmaya yönelik farkındalık oluşturmak ve dünya genelinde daha mutlu bir toplumun oluşmasına katkı sağlamaktır.

Hedef, her yıl 20 Mart tarihinde yayımlanan Dünya Mutluluk Raporu aracılığıyla desteklenmektedir. Raporda, dünyanın en mutlu ve en mutsuz ülkeleri sıralanarak, mutluluk ve refahı etkileyen faktörler hakkında önemli bilgiler sunulmaktadır.

Dünyanın En Mutlu ve En Mutsuz 20 Ülkesi

Dünyanın En Mutlu ve En Mutsuz 20 Ülkesi

  • En mutlu ülkeler: Finlandiya, Danimarka, İzlanda, İsrail, Hollanda, İsveç, Norveç, İsviçre, Lüksemburg, Yeni Zelanda, Avusturya, Avustralya, Kanada, İrlanda, ABD, Almanya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Birleşik Krallık, Litvanya.
  • En mutsuz ülkeler: Afganistan, Lübnan, Sierra Leone, Zimbabve, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Botsvana, Malavi, Komorlar, Tanzanya, Zambiya, Madagaskar, Hindistan, Liberya, Etiyopya, Ürdün, Togo, Mısır, Mali, Gambiya, Bangladeş.

20 Mart Dünya Mutluluk Günü Mesajları

20 Mart Dünya Mutluluk Günü Mesajları

  • “Mutluluk sadece seni sevmekle değil! Mutluluk senin hayalinle yarınlarıma, güzel gözlerinle geleceğime, isminle hayatıma giren en güzel duyguları kalbime kazıdığım bir aşk güftesi.”
  • “Seninle mutluluğa yelken açan yüreğimin de bir günü varmış dünyada. 20 Mart Dünya Mutluluk Günü’nde mutluluğumun kaynağı sana milyonlarca kez teşekkür ediyorum, iyi ki varsın.”
  • “Mutlu olmayı yarına bırakmak, karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer. Nehir asla durmaz.”
  • “Mutluluk paylaşınca güzel. Düşünsenize sadece sizin mutlu olduğunu ve etrafınızdaki herkesin kötü durumda olduğunu. Nasıl mutlu olmaya devam edebilirsiniz ki? Bu yüzden mutluluğumuzu paylaşalım ve çevremizdekileri de mutlu etmeye özen gösterelim.”
  • “Mutluluk gülücüklerinde değil, söylediğin sözlerle mutlu etsin beni. Gülüşlerin zaten heyecanlandırıyor beni.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir