«

13 Şubat 2024’te Aramızdan Ayrılan Değerli İsimler

13-subat-2024te-aramizdan-ayrilan-degerli-isimler-Fmciezgm.jpg

Ayancık Gündem: Sinop’ta Vefat Edenler ve Cenaze Bilgileri

Sinop‘ta gerçekleşen üzücü olaylar sonucunda, birçok ailenin sevdiklerini kaybettiği bildirildi. Taşmanlı Köyü’nden Hamiyet Ersöz, Erikli Köyü’nden Neziha Topçu ve Dedeağaç Köyü’nden Zeynep Örnek vefat etmiştir. Her üç cenaze de kendi köylerindeki aile mezarlıklarında toprağa verilecektir.

Taşmanlı Köyü‘nden Hamiyet Ersöz‘ün vefatı, Sinop esnaflarından Halil İbrahim Demir, Davut Demir ve merhume Halime Demir’in kız kardeşi, Emin ve Dilek Ersöz’ün annesi, merhum İsmail Ersöz’ün eşi olarak kayıtlara geçmiştir. Cenazesi, Alaattin Cami’nde kılınacak öğle namazından sonra Taşmanlı Köyü aile mezarlığında toprağa verilecektir.

Erikli Köyü‘nde vefat eden Neziha Topçu, merhum Aziz Topçu’nun eşi, Macide Kuş, Muazzez Anaç, Refika Çapan ve Gazi Topçu’nun annesi, Mümin Kuş ve Lütfü Anaç’ın kayınvalidesi olarak bilinir. Cenaze öğle namazından sonra Erikli Köyü aile mezarlığında gerçekleştirilecektir.

Dedeağaç Köyü‘nde hayatını kaybeden Zeynep Örnek, Ayancık eşraflarından merhum İsmail Örnek’in eşi, Nilgün Anar, Nurcihan Turhal, merhum Batuhan Örnek’in annesi olarak toplumda sevilen bir isimdi. Cenazesi, Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu Caddesindeki evinin önünden helallik alındıktan sonra Sahil Camii’ne taşınacak ve öğle namazını müteakip Dedeağaç Köyü aile mezarlığında toprağa verilecektir.

"Ayancık Gündem" olarak vefat edenlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar dileriz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *